WFH230L1R0K
Ohmite
Product No:
WFH230L1R0K
Description:
RES CHAS MNT 1 OHM 10% 230W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 220°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.496" (12.60mm)
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 8.268" L x 2.008" W (210.00mm x 51.00mm)
Product Status Obsolete
Mounting Feature Flanges
Resistance 1 Ohms
Power (Watts) 230W