WFH230L2K5JE
Ohmite
Product No:
WFH230L2K5JE
Description:
RES CHAS MNT 2.5K OHM 5% 230W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 220°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.496" (12.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 8.268" L x 2.008" W (210.00mm x 51.00mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 2.5 kOhms
Power (Watts) 230W