WHE18KJET
Ohmite
Product No:
WHE18KJET
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 18K OHM 5% 5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 18 kOhms
Power (Watts) 5W