WHE20KJET
Ohmite
Product No:
WHE20KJET
Description:
RES 20K OHM 5% 5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 kOhms
Power (Watts) 5W