WJ10050-300
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
WJ10050-300
Description:
RF FERRITE SHEET 3.937"X1.969"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Sheet
Material Ferrite Powder
Thickness - Overall 0.004" (0.09mm)
Product Status Obsolete
Series -
Type Flexible Ferrite Sheet
Length 3.937" (100.00mm)
Shelf Life Start -
Mfr Laird-Signal Integrity Products
Shelf Life -
Package Bulk
Width 1.969" (50.00mm)