WK73S2BTTD5R6J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
WK73S2BTTD5R6J
Description:
RES 5.6 OHM 5% 3/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.6 Ohms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W