WK73S2BTTDR154F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
WK73S2BTTDR154F
Description:
RES 154M OHM 1% 3/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 154 mOhms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W