WK73S2BTTDR845F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
WK73S2BTTDR845F
Package:
0612
Description:
RES 845M OHM 1% 3/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 845 mOhms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W