WK73S3ATTE7R32F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
WK73S3ATTE7R32F
Description:
RES 7.32 OHM 1% 1.5W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.32 Ohms
Power (Watts) 1.5W