WLA16P-34162100A00
SICK, Inc.
Product No:
WLA16P-34162100A00
Description:
SENSOR RETROREFL 10M NPN/PNP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP66, IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 0" ~ 393.701" (0m ~ 10m)
Product Status Active
Connection Method Cable with Connector
Series W16
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr SICK, Inc.
Cable Length 10.630" (270.00mm)