WLAR020FE
Ohmite
Product No:
WLAR020FE
Description:
RES 0.02 OHM 1% 1/2W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W