WLCR030FE
Ohmite
Product No:
WLCR030FE
Description:
RES 0.03 OHM 1% 2W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.449" L (4.57mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 mOhms
Power (Watts) 2W