WLTM0815QLR010FYR
Littelfuse Inc.
Product No:
WLTM0815QLR010FYR
Package:
0815
Description:
2T WLTM0815 2W 50PPM 10 MOHM 1.0
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.087" L x 0.150" W (2.20mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0815
Ratings -
Resistance 10 mOhms
Power (Watts) 2W