WM-63GNT330
Panasonic Electronic Components
Product No:
WM-63GNT330
Description:
MIC COND ANLG OMNI -44DB 0.303"D
User Guide
Frequency Range 20 Hz ~ 16 kHz
Shape Circular
S/N Ratio 58dB
Output Type Analog
Termination Pressure Contact
Voltage - Rated 2 V
Current - Supply 500 µA
Size / Dimension 0.303" Dia (7.70mm)
Height (Max) 0.130" (3.30mm)
Direction Omnidirectional
Voltage Range 2 V ~ 10 V
Product Status Obsolete
Series WM-63GN
Type Electret Condenser
Sensitivity -44dB ±3dB @ 94dB SPL
Mfr Panasonic Electronic Components
Package Bulk
Port Location Top
Impedance 2.2 kOhms