WPB2512QLR021FYR
Littelfuse Inc.
Product No:
WPB2512QLR021FYR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
2512
Description:
2T WPC2512 2W 50PPM 21 MOHM 1.0%
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 21 mOhms
Power (Watts) 2W