Home / Fixed Inductors / WPN252012ER47MT
minImg
WPN252012ER47MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WPN252012ER47MT
Description:
FIXED IND 470NH 4.1A 32MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 32mOhm Max
Inductance 470 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 92MHz