WPN4012HS4R7MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WPN4012HS4R7MT
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.05A 162MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 162mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 28MHz