WRC1JT22R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WRC1JT22R0
Description:
RES 22 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -80/ +900ppm/°C
Size / Dimension 0.161" Dia x 0.394" L (4.10mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 22 Ohms
Power (Watts) 1W