WRC1SJA9R10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WRC1SJA9R10
Description:
RES 9.1 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -80/ +900ppm/°C
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.1 Ohms
Power (Watts) 1W