WRF2JBR390
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WRF2JBR390
Description:
RES 0.39 OHM 5% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -80/ +900ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.630" L (5.00mm x 16.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 390 mOhms
Power (Watts) 2W