WRL-13002
SparkFun Electronics
Product No:
WRL-13002
Manufacturer:
SparkFun Electronics
Description:
RF ANT 537MHZ WHIP STR SMA MALE
User Guide
Frequency Range 75MHz ~ 1GHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination SMA Male
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 34.646" (880.00mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR -
Antenna Type Whip, Straight
Series -
Frequency (Center/Band) 537MHz
Mfr SparkFun Electronics
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain -
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)