WRSR-12R0K-13
Signal Transformer
Product No:
WRSR-12R0K-13
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
WIRELESE CHARGE COIL 12.0UH 6.0A
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Q @ Freq 33 @ 125kHz
Current Rating (Amps) 3A
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.89" L x 1.26" W x 0.04" H (48.0mm x 32.0mm x 1.1mm)
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 12µH