WSTM0805QLR016FNR
Littelfuse Inc.
Product No:
WSTM0805QLR016FNR
Description:
2T WSTM0805 0.75W 50PPM 16 MOHM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.083" L x 0.053" W (2.10mm x 1.35mm)
Ratings -
Resistance 16 mOhms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W