WTB4-3P3264S30
SICK, Inc.
Product No:
WTB4-3P3264S30
Description:
SENSOR PROXIMITY 150MM PNP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C (TA)
Ingress Protection IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 0.157" ~ 5.906" (4mm ~ 150mm)
Output Configuration PNP
Sensing Method Proximity
Light Source Red (650nm)
Product Status Active
Connection Method Cable with Connector
Series W4-3
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr SICK, Inc.
Cable Length 3.937" (100.00mm)