Home / Fixed Inductors / WTH201612TA1R0MT
minImg
WTH201612TA1R0MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WTH201612TA1R0MT
Package:
0806
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 1.020%UH 0.031OHM 4400
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) -
Inductance 1 µH