WTX0614H3R3KT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WTX0614H3R3KT
Package:
2424
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 3.310%UH 0.050OHM 5500
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings -
DC Resistance (DCR) -
Inductance 3.3 µH