Home / Fixed Inductors / WTX322512TA1R0MT
minImg
WTX322512TA1R0MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WTX322512TA1R0MT
Package:
1210
Description:
FIXED IND 1.020%UH 0.030OHM 7100
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 6.4A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Inductance 1 µH
Series WT
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 45MHz