Home / Fixed Inductors / WTXE322512TR47MT
minImg
WTXE322512TR47MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WTXE322512TR47MT
Package:
1210
Description:
FIXED IND 0.4720%UH 0.011OHM 720
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 6.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13mOhm Max
Inductance 470 nH