WUVT3-208
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Product No:
WUVT3-208
Description:
WUVT3-208=WILMAR UNDERVOLTAGE
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Screw Terminal
Delay Time 0.5 Sec ~ 20 Sec
Circuit DPST-NO/NC (1 Form A and B)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series WUVT3
Function -
Voltage - Supply 208VAC
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Package Bulk
Timing Adjustment Method Screwdriver Slot
Contact Rating @ Voltage 5A @ 120VAC/28VDC