WW1JT11R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW1JT11R0
Description:
RES 11 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11 Ohms
Power (Watts) 1W