WW2ADT39R2
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW2ADT39R2
Package:
Axial
Description:
RES 39.2 OHM 0.5% 2.5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 39.2 Ohms
Power (Watts) 2.5W