WW3JT5K10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW3JT5K10
Description:
RES 5.1K OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.1 kOhms
Power (Watts) 3W