WW4JB1K60
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW4JB1K60
Description:
RES 1.6K OHM 5% 4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.86mm x 17.78mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.6 kOhms
Power (Watts) 4W