WW7BJB8K20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW7BJB8K20
Description:
RES 8.2K OHM 5% 7W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.312" Dia x 1.025" L (7.92mm x 26.04mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 8.2 kOhms
Power (Watts) 7W