0002061101-10-R2-D
Molex
Product No:
0002061101-10-R2-D
Manufacturer:
Molex
Description:
10" PRE-CRIMP A2101 RED
User Guide
Number of Rows 1
Color Red
Contact Finish Thickness 20.0µin (0.51µm)
Contact Finish Tin
Wire Gauge 22 AWG
Product Status Active
Series 1561
Length 10.0" (254.0mm)