0430300004-10-G1
Molex
Product No:
0430300004-10-G1
Description:
10" PRE-CRIMP 3047 GREEN
User Guide
Number of Rows 1
Color Green
Contact Finish Thickness 40.0µin (1.02µm)
Contact Finish Tin
Wire Gauge 30 AWG
Product Status Discontinued at Digi-Key
Series Micro-Fit 3.0 43030
Length 10.0" (254.0mm)