0430310002-12-S2-D
Molex
Product No:
0430310002-12-S2-D
Manufacturer:
Molex
Description:
12" PRE-CRIMP A2016S SLATE
User Guide
Number of Rows 1
Color Slate
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold
Wire Gauge 22 AWG
Product Status Active
Series Micro-Fit 3.0 43031
Length 12.0" (304.8mm)