0457501111-11-N0-D
Molex
Product No:
0457501111-11-N0-D
Manufacturer:
Molex
Description:
11" PRE-CRIMP A2040 BROWN
User Guide
Number of Rows 1
Color Brown
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish Tin
Wire Gauge 20 AWG
Product Status Active
Series Mini-Fit Plus HCS 45750
Length 11.0" (279.4mm)