0460121141-11-V0
Molex
Product No:
0460121141-11-V0
Manufacturer:
Molex
Description:
11" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
User Guide
Number of Rows 1
Color Violet
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish Tin
Wire Gauge 20 AWG
Product Status Active
Series Mini-Fit Plus HCS 46012
Length 11.0" (279.4mm)