0503948051-11-R6
Molex
Product No:
0503948051-11-R6
Manufacturer:
Molex
Description:
11" PRE-CRIMP 3049 RED
User Guide
Number of Rows 1
Color Red
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold
Wire Gauge 26 AWG
Product Status Active
Series Milli-Grid 50394
Length 11.0" (279.4mm)