08055C681K4T2A
KYOCERA AVX
Product No:
08055C681K4T2A
Description:
CAP CER 680PF 50V X7R 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 680 pF