0805J1503P00HQT
Knowles Syfer
Product No:
0805J1503P00HQT
Description:
CAP CER 3PF 150V C0G/NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 3 pF