0812030.ZXST
Littelfuse Inc.
Product No:
0812030.ZXST
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
CIR BRKR 30A 12VDC AUTO RESET
User Guide
Actuator Type Automatic Reset
Current Rating (Amps) 30A
Approval Agency -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 812
Voltage Rating - DC 12 V