0845240004-10-S7-D
Molex
Product No:
0845240004-10-S7-D
Manufacturer:
Molex
Description:
10" PRE-CRIMP A1858/19 SLATE
User Guide
Number of Rows 1
Color Slate
Contact Finish Thickness 80.0µin (2.03µm)
Contact Finish Nickel
Wire Gauge 16 AWG
Product Status Obsolete
Series ML-XT, XRC
Length 10.0" (254.0mm)