0845250009-11-N7
Molex
Product No:
0845250009-11-N7
Manufacturer:
Molex
Description:
11" PRE-CRIMP A1858/19 BROWN
User Guide
Number of Rows 1
Color Brown
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish Tin
Wire Gauge 16 AWG
Product Status Obsolete
Series ML-XT, XRC
Length 11.0" (279.4mm)