Home / RF Shields / 10-CBSA-2.5X4.5X0.13
minImg
10-CBSA-2.5X4.5X0.13
Leader Tech Inc.
Product No:
10-CBSA-2.5X4.5X0.13
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2.5" X 4.5" SMD
User Guide
Series 10-CBS
Length - Overall 4.500" (114.30mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 2.500" (63.50mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Package Bulk
Height - Overall 0.130" (3.30mm)