10060018-10111TLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10060018-10111TLF
Description:
CONN PCI EXP FMALE 64POS 0.039
User Guide
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 64
Color -
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold
Contact Type -
Termination Press-Fit
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Pitch 0.039" (1.00mm)