10076266-120PLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10076266-120PLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
User Guide
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness Flash
Contact Finish Gold
Contact Type -
Termination Solder
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Pitch 0.039" (1.00mm)