Home / Pads, Sheets / 100MM-1M-5515-20
minImg
100MM-1M-5515-20
3M (TC)
Product No:
100MM-1M-5515-20
Manufacturer:
3M (TC)
Description:
THERM PAD 1M X 100MM
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Shape Rectangular
Thermal Resistivity -
Color -
Backing, Carrier Polyethylene-Terephthalate (PET)
Outline 1.00m x 100.00mm
Material Silicone
Thermal Conductivity 3.0W/m-K
Product Status Discontinued at Digi-Key
Thickness 0.0079" (0.200mm)