11-45CT-SN-16
Leader Tech Inc.
Product No:
11-45CT-SN-16
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
0.11 X 0.45 CT SN 16--11-45CT-SN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 121°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape -
Plating - Thickness Flash
Material Beryllium Copper
Product Status Active
Series -
Type Fingerstock
Length 16.000" (406.40mm)
Shelf Life Start -
Mfr Leader Tech Inc.
Plating Tin
Height 0.110" (2.79mm)
Shelf Life -
Package Bulk
Attachment Method Adhesive
Width 0.450" (11.43mm)